Gornjak 21.10.2012. - Betmene brate

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Gornjak 21.10.2012. - Betmene brate

Počalji od vaso taj 26/10/2012, 01:28

Učesnici: Petar Pavlović, Damir Lukšić, Vaso Stokić, Željko Naumović, Miroslav Čolić, Sana Zulić, Siniša Vujić

Ispenjani smjerovi:
Petar, Damir i Vaso - Manjinov IV, Izgubljena burgija V+, sportaći
Željko i Miroslav - Toma Palčić VI-, Izgubljena burgija
Sana i Siške -

Opis akcije: Veseli, raspoloženi i sa novom pjesmom na repertoaru. Po drevnom običaju orobili pekaru u Petrovcu. Parking, oblačenje, pakovanje i napad. Damir, Pera i ja u Manjinov. Malo promašili ulaz, ušli nekih 5-6 metara desno od pravog ulaza. Drugi cug bio najljepši, ostalo krljanje kroz ono šiblje. Sišli do parkinga pa do sektora 'Burgija'. Popeli Izgubljenu burgiju, malo nam se uže glavilo u abzajlu. Pera psovao, mene bilo stid.
Našli sa ostatkom ekipa kod novih sportaća. Penjali sportaće pa u ribnjak na pivo a neki, jelte, i klopu.
Do Beograda vrištanje od smijeha u kolima. Ne bih ih mjenjao ni za gajbu mlakog piva Very Happy

Eh da, zaboravio sam: Betemene brate, brige me prateeeeeee, gazi me život k'o stari drum! Jednom je neko odavno rek'o, Betmen na nebu, na zemlji kum!

P.S.Sano, javi mi kako se zove smjer koji ste penjali da se ne blamiram!

Poslednji izmenio vaso dana 26/10/2012, 21:02, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Aca je dodao svoj izvještaj pa sam njih obrisao iz svog.)
vaso

Broj poruka : 39
Godina : 31
Datum upisa : 21.03.2012

Pogledaj profil korisnika http://www.vasostokic.com

Nazad na vrh Ići dole

Re: Gornjak 21.10.2012. - Betmene brate

Počalji od Aca taj 26/10/2012, 13:52

Posto je Vaso standardno pisao o svemu sem o penjanju, napisao sam izvestaj i prilazem ga ovde Wink

Učesnici: Ivana Samardzija, Jelena Kolašinac, Boris Stanojević, Dejan Jeremić, Aleksandar Pešić

Ispenjani smerovi: Izgubljena burgija (V+)
Sportski smerovi: Nema zlata (V), Imaš li ti kurs (V+), Pokojni Toza (VI-), Okastno-viljuškasti (VI-)

Abstrakt: Stigli, ja zaboravio penjačice u kolima pa sam nabijao kondiciju na siparu, popeli, jeli, otisli kuci

Kraći opis akcije, ispenjane smeri, primedbe, dopune i sl:
Krenuli ka Gonjaku iz Beograda nešto posle 8. Iskreno ne znam kada smo stigli, samo znam da oko 11:20 ispred smera moja malenkost je shvatila da su mu penjačice jos uvek u kolima. Dok sam se ja vracao do kola, Jera i Jelena su krenuli u Ljubinku.

U smer smo ušli ok 12 sati, trojna naveza, Ivana, Boris i ja.
Prvi cug sam ja vodio, cug je lepo boltovan, ima mesta i za glavljenje, po neko drvce za kačenje gurtni... Cug se zavrsava kod jednog lepog drveta, sa jednom paralelnom pukotinom u obližnjoj steni sa leve strane, taman za frend ili u mom slucaju tricam.
Drugi cug je vodio Boris, opet je sve prošlo kako treba, ali je drugi cug definitivno najgori cug u celom smeru kako je sav u šiblju, vise je provlačenje nego pravo penjanje. Štand na drvetu i frendu.
Treci cug je vodila Ivana, to je ujedno i poslednji cug Ljubinke, uz dodatak jedne jako lepe ploče. Takodje sve je proslo bez problema, lepo je boltovano, sem u prvom delu koji je Ivana opremala sama. Ploča je potpuno zašticena boltovima. Štand je ponovo na drvetu i na jednoj prirodnoj prečkici kroz koju je Ivana provukla gurtnu.

Abzajl je zapravo bio najveci problem. Prvi deo abzajla niz ploču je prošao bez većih poteškoća, dok je drugi bio pravi pakao. Uže se mrsilo na svakom metru maltene, tako da je to potrajalo.

Po silasku Boris je nastavio da fotka, Ivana je uzivala u završenom smeru dok sam ja izveo Okasto-viljuškasti.

Drugi deo izveštaja je napisao Jera, pošto ja nisam imao uvid u njihove aktivnosti:

Naveza u sastavu Dejan Jeremić (alpinista pripravnik) i Jelena Kolašinac (sportski penjač pripravnik) peli smerove: Leva Ljubinka, popet samo prvi Cug, Jera vodio.
Od sportskih smeri popeli (ja sve napisano, ona neke) : Nema zlata (V), Imaš li ti kurs (V+), Pokojni Toza (VI-), Okastno-viljuškasti (VI-).

Na kraju, mislim da je ovakav nacin podnosenja izvestaja znatno losiji od starog, obrazac koji smo do sada popunjavali je pregledniji i sadrzajniji!
Aca

Broj poruka : 34
Datum upisa : 30.09.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanica_bananica taj 5/11/2012, 20:43

Dana 21.10. Siniša i Sana penjali smer "Iskušenika Dušana" u JZ steni Malog Vukana, odnosno o'ma levo od 29alpinista i Ladne Vode. Smer oko 110m, VI+/IV-V, potrebni klinovi i koji čok ili frend. Zanimljiv u svakom slučaju, bilo bi sjajno udariti direktisimu umesto završnog traverziranja na greben, ali to nekom sledećom prilikom.
sanica_bananica

Broj poruka : 40
Godina : 34
Datum upisa : 18.02.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.izmogugla.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics