Gornjak - projekat

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Gornjak - projekat

Počalji od Nemke taj 22/11/2012, 17:23

Imam predlog:
Zakazati sastanak sa predsednikom opstine u Petrovcu na Mlavi. Zatraziti im da finansijski podrze projekte opremanja stene u Gornjaku i razvoj tog penjalista. Do kraja godine se definisu budzeti za sledecu godinu, trebalo bi brzo reagovati.
Nemke

Broj poruka : 4
Godina : 36
Datum upisa : 07.03.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diskus_toma taj 22/11/2012, 17:34

NIje losa ideja, nije.
Mogli bi to da probamo!
Mada se bojim da ce da kazu.Sta se vešate, imate banju zdrelo pa ko prasici, ovaj ljudi idite tamo.Mada se moze probati
TT

diskus_toma

Broj poruka : 70
Datum upisa : 18.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemke taj 22/11/2012, 17:49

Ako im se lepo predstave potncijali njihovog kraja mozda i upali. Sa ok infrastrukturom i pristupom smerima, blizinom Beograda itd. Gornjak moze postati solidno penjaliste koji posecuje solidan broj ljudi godisnje
Nemke

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Steva taj 22/11/2012, 18:42

Nemke sjajna je ideja i mislim da ce to proći uz pravi pristup i prezentaciju. AOB je do sada uložio jako puno sredstava u to penjalište pri čemu ne mislim samo na novac i pločice već prevashodno na slobodno vreme ljudi koji su radili na tome. Gornjak kao penjalište sada već vuče solidan broj ljudi u te krajeve a svi svraćaju ili u Ždrelo ili u Petrovac na Mlavi a često i na oba mesta. Uz ogovarajuću podršku još puno toga može da se napravi a to je svima u interesu. Iskreno se nadam da će neko od nadležnih naleteti nekako na ovaj forum i da se nećemo susresti sa izazovom koji se zove "ko će da povuče tu priču", već da ćemo svu energiju uložiti na pravljenje i realizaciju projekta.
Steva
Admin

Broj poruka : 56
Godina : 33
Datum upisa : 02.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://www.alp.rs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miroslav Čolić taj 23/11/2012, 14:03

Ideja je ok, ali iz sopstvenog iskustva sa predstavnicima Opštine Petrovac mislim da će teško moći nešto da se uradi. Oni spadaju u red najnerazvijenijih opština u Srbiji sa godišnjim budzetom od oko 120mil. RSD. Od toga 50% ide na plate opštinskim službama a 50% a na sve ostalo! Na sve to su jaaaako inertni. Ja sam im za klizišta u 2011/12 obezbedio investicija u vrednosti 62mil. RSD a oni su jedva uspeli da potroše 17mil. Saslušaće te, svideće im se ideja... i to je to. Ako sa njima hoćeš nešto da radiš moraš SVE SAM da osmisliš, napraviš projekat, pripremiš, kandiduješ za pare kod neke treće institucije, objasniš im koji je njihov posao i kako da ga urade... i naravno da ispratiš svaki korak jer će nešto zasrati 100%. Very Happy Takvo je moje iskustvo s njima u poslednje 2 god. Što se sastanka sa predsednikom opštine Radišom Dragojevićem tiče to nije problem. Javite kad da zakažem Smile

Miroslav Čolić

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diskus_toma taj 23/11/2012, 14:09

Odlicno Miroslave
Pazi, ja sam tako nesto i ocekivao, da cemo mi morati sve da povucemo
Poenta je sta mi i kod koga mozemo sad da apliciramo, tj.oni.
Treba probati sa projektima preko granicne saradnje, ili sa turistickom organizacijom Srbije (tu Nemke mozda ima najvise kontakata i iskustava), ili mozda sa nekim konkursom preko ministarstva poljoprivrede za razvoj ruralnog turizma,ako bude sledece godine (to cu ja proveriti).
U svakom slucaju, mnogo su nam vece sanse za neke fondove ako opstina aplicira, nego ako mi sami idemo.
Projekat generalno imamo, samo da vidimo u kom pravcu cemo ici.
pozz
TT

diskus_toma

Broj poruka : 70
Datum upisa : 18.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemke taj 23/11/2012, 15:50

Odlicno, kontakt imamo. Ne treba ih odmah opteretiti sa velikim idejama. Pokazacemo im sta smo do sada uradili, sta planiramo, koji je benefit za njih. U prvoj iteraciji im traziti da nas formalno podrze, minimalno sredstava koliko mogu da izdvoje za opremanje jos nekog sektora. Kada uspostavimo obostrano poverenje lako cemo o prekogranicnoj saradnji i mega projektima koji su za sada na dugom stapu.
Sto se tice Tosa tu sigurno da mogu da pomognem. Bilo bi dobro da oformimo radnu grupu(to je sad popularno) oko ovoga da vidimo sa kojim informacijama raspolazemo, sta jos treba prikupiti. Ne treba tu puno da bi ideju sveli u okvir projekta sa kojim dalje mozemo da pregovaramo i sa Tos-om i ostalim partnerima.
Nemke

Nazad na vrh Ići dole

Gornjak - projekat

Počalji od Miroslav Čolić taj 23/11/2012, 16:27

Ovaj predsednik opštine je na vlasti već četvrti mandat, što znači da je on gazda u svojoj kući. Šta se s njim dogovoriš tako i bude. Mislim da je SPS ili PUPS tako da će projekti iz njegove opštine (koliko god veliki bili) u ministarstvima gde ministra ima ta koalicija proći ko od šale. Video sam kako je lagano (jedini) dobio dodatna sredstva za puteve od Mrkonjića. Svakako u ovu priču nikako ne treba mešati politiku ni u jednoj varijanti, ali dobro je znati šta on de facto može da doprinese i u kojim ministarstvima treba tražiti sredstva.

Miroslav Čolić

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: