prvenstvena ili ponovljena "dilkova" , ipak prvenstvena ime>>> "Jerina" V-

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

prvenstvena ili ponovljena "dilkova" , ipak prvenstvena ime>>> "Jerina" V-

Počalji od djeremic taj 10/6/2013, 09:59

Juče smo bili u gornjaku u centralnoj steni (naveza mi je bio Željko Novaković iz Petrovca tj. Kamenova).
Hteli smo da penjemo "Dilkovu" smer. Prvo sam ušao u neki krušljivi žuti lomljivi horor od stene; posle 25 m takvog penjanja i shvatanja da bolje stene nema do vrha odlučio sam da mi se još živi pa ostavih 1 Titanijumski i 1 meki klin da odstupim (otpenjem) dole. Posle toga uđosmo u stenu nekih 15 metara ulevo i gle čuda tu se ne odvaljuju svi hvatovi...
Popesmo taj deo čitajuči najnovije čudo srpskog penjanja (VODIČ!!!).Tako nekako ide Dilkova smer (by the book) Ali tako ide i naša smer. Penjanje ide ovako: ploča(4+ ocena) pa žljeb ukoso (45 stepeni s leva nadesno a uzbrdo ocena je 4 poneti frend od oko100mm), pa kamin od ~10m (poneti tanki dugi klin ocena 4+) i na kraju exponirani deo(5 ocena>>meni bilo oko 5-) a previs je levo...
Izađosmo gore, penjanje lepo, u steni ostavih 1 bong u 1 cugu (na visini 8-10m od patosa horizontalno postavljen u rupu, ne vidi se sa poda) da se nađe budućim generacijama. Kad vidi čuda !!! tabla (ono veliko pravougaono nešto belo na vr centralne stene) nije sa naše leve strane nego sa desne!!! I sad: opis smeri(kao i težine tu i tamo do ocene razlike eventualno) se slažu sem mesta izlaza. Međutim, smer je popeta 1952 god. kad nije bilo table(ogledala za mobitele). Klin u kosoj traverzi nismo našli ali posle 61 godinu i nije ga za očekivati. Pa se ovim putem pitam da li je neko peo (ponovio) tu smer dosad pa da razmenimo iskustvo (opis)???
Takođje molim da mi neko ko ima dobru jasnu fotku desnog dela (može i cele) centralne stene da mi pošalje (na fejsbuk ili mejl >>>> djeremic@chem.bg.ac.rs )da mogu ucrtati rutu...
PS. oko 30 m levo od ulaza u naš (sad mogu da kažem prvenstveni >>>DALI BI MU OCENU 5minus) nalazi se oznaka OG(smer se zove orlovo gnezdo) koju su požarevljani napisali ovog proleća prilikom markiranja po gornjaku.
PPS. definitivno je lokacija ulaza ~50m posle "belih ploča" desno iliti 30 m od "orlovog gnezda" udesno, a jedno ~150
m levo od "vegetable".
Nek se smer zove "Jerina-Željkova" zbog toga što nekako dosta smeri ima lična imena u tom delu stene. Ocena je 5- .

hvala unapred , unazad i postrance.

Jera

Poslednji put izmenio djeremic dana 12/6/2013, 12:31, izmenio ukupno 10 puta (Razlog : typo errors, zaboravljeni detalji)
djeremic

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.10.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: prvenstvena ili ponovljena "dilkova" , ipak prvenstvena ime>>> "Jerina" V-

Počalji od diskus_toma taj 10/6/2013, 11:01

Jero,
Boris Janković i ja smo peli Dilkovu pre par godina.Smer počinje par metara desno od "Tremora".Treba samo zaći iza ugla, da tako kažem, i ući u smer.Ulaz je malo zavučen.Ide preko neke ploče ocene oko 4+, pa originalno skrece na levo na neku policu.Ja sam nastavio pravo, na moju nesreću, i psovao kako je to 4+.Stena je tu čvrsta, sa par pukotina za medjuosiguranja.Izadjes onda na kosu travnatu policu, pa na desno u žljeb-kamin, gde ima par starih klinova.Pravo gore, izlaskom iz žljeba na otvoren deo, ocena 5.Boris se tu junački zadržao (ima snimak kad počinje da kliza i zaustavlja se u zadnjem trenutku).Postoji još jedan klun tu.Kad izađeš, ta velika bela tabla treba da je desno od izlaza.
Izgleda da ste vi peli neki mix Tremora i Dilkove, ili i nešto treće.
Pozz
TT

diskus_toma

Broj poruka : 70
Datum upisa : 18.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djeremic taj 10/6/2013, 11:23

obrisano >>>>upisah sve detaljčiče kojih sam se setio u gornju poruku, liniju smera(kao i ime) sa fotkom dajem čim nabavim fotografiju stijene da valja

Poslednji put izmenio djeremic dana 10/6/2013, 13:15, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : objasnio sam sjedinjeno sve u gornju poruku na osnovu kasnije prikupljenih informacija)
djeremic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od diskus_toma taj 10/6/2013, 11:42

Eto, sad znas:)
Ja gledam uvek gore ka smeru.Dilkova je prva do Tremora, 5 metara desno.Mislim da je ona zadnja smer u desnom delu stene.Mislim da su bele plice i vegetable jos levo.Moram da vidim vodic
Imate prvenstvenu!
TT

diskus_toma

Broj poruka : 70
Datum upisa : 18.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djeremic taj 23/7/2013, 16:34

dobih imformaciju da je to MOŽDA smer koja se zove "konglomerat" ako neko ima opis toga molim pošaljite mi
djeremic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: